Hopp til hovedinnhold

Kurs/Workshops 2026

Birgitte Maaike Feddersen: DIALOGER

Fredag 12 juni kl. 16.30 – 18.00

2 etasje på Pincho Nation. 

Bli med på en workshop der vi utforsker nye måter å snakke sammen på og hvordan samtaler kan forvandles til scenisk materiale. Workshopen ledes av Birgitte, dialogfasilitator, statsviter og scenekunstner, utdannet dramaturg ved Kunsthøgskolen i Oslo og University of the Arts Helsinki.
Hun jobber i skjæringspunktet mellom dialog og teater, med erfaring fra blant annet demokrativerkstedet på Utøya og Kilden Teater.
Gjennom enkle øvelser i dialog, improvisasjon og kollektiv skriving deltar du i utforskende samtaler med mennesker du ikke kjenner og inviteres til et møte som forsøker å skape en motvekt til polarisering. Ingen forkunnskaper er nødvendig. Gratis.

Påmelding til vibeke@pitfestival.no med merknad «kurs» i emnefeltet.

SHREWISH WOMEN med Mari Garmo Hovden og ThuthBeTold

Tid og sted kommer

Det jobbes med bl.a. masker, stemme og gruppearbeid. Kurset går over to helger i forkant av PIT. Deltakere har mulighet til å være med på en forestilling som Vises på gata under festivalen. Det er ingen krav til forkunnskaper, hverken innen sang, dans, eller teater, for å kunne delta på disse kursene. I dette prosjektet har prosess og resultat lik vekt. Shrewish Women er til, ikke bare for sluttresultatet som spilles i møte med et publikum, men for alle øyeblikkene som leder opp til dette møtet. Alle er velkomne til å delta. Gratis.

Påmelding til vibeke@pitfestival.no med merknad «kurs» i emnefeltet.